Web Tasarım Firması

Kıyamet Haritası - 2007

“Stavros tüfeğin dürbününden hedefini izledi. Ilımlı İslam söylemlerinin karşısına yıllarca dev bir engel gibi dikilen çağdaş Atatürkçü Cumhurbaşkanı’nın yüzüne baktı. Derin bir nefes aldı. Parmağını tetiğin üzerine biraz daha yapıştırdı.”

“Gizli görev başlıyor. Ben Güney Kıbrıs’a kimliksiz geldim. Aklımdan bütün isimleri temizledim. Annemin adını, babamın adını gecenin rüzgarına saldım. Kendi ismimi son kez yüksek sesle söyledim. Vedalaştım. Carla’yı seviyorum. Gönderdim aşkımı şu tekneden ve birazdan olacaklardan çok uzaklara. Limasol açıklarında kendimi hayatımdan ayırdım. Sanki hiç olmadım. Denize atladım.”

“Büyük Ortadoğu Projesi hikaye. Dünyada Amerika’nın süper güç olarak kalmasının yolu doların değerinin düşmemesine ve petrol kaynaklarını ele geçirmesine bağlı. Arap devletlerini darmaduman edecekler. Buraları İsrail için daha güvenli hale getirecekler.”

“Golda Meir 1973’te dünyanın haritasını yeniden çizdi. Dahiyane planı 2035 yılına kadar devreye adım adım girecekti. Yahudiler bunun için Evanjelistlere güveniyordu. 2000 yılı başkanlık seçimlerini Amerika’dan Bush’a kazandırdılar.”

“Salondakiler dev ekrandaki Türkiye’nin dört yönünde sınırları değişmiş olan kıyamet haritasına baktılar. ‘Aman Allah’ım Türkiye gitmiş! Kıbrıs gitmiş!’ diye bağırıyordu Gizem. Kurşun yaralarımın sızlamasına aldırmadan gülümsedim. İçimden onlar karşılarında Türk Ordusu’nu bulacaklar, dedim.” 


Gizli İstihbarat Servisi’nde çalışan önemli bir kadın ajanın Güney Kıbrıs’a kaçırılmasıyla başlayan macera, Sinan Dorukan’ı İsrail kaynaklı büyük bir komplo teorisinin içine çeker.

İsrail Başbakan’ı Golda Meir’in 1970’lerde uygulamaya koyduğu plan, 2007’de Türkiye ve Kıbrıs üzerinde oynanacak oyunlara gebedir. Cumhurbaşkanı’na yapılan suikasti de içeren Kıyamet Haritası’nı engellemek için Türk Ordusu ve Sinan Dorukan geri dönülemez bir yola çıkarlar.