Web Tasarım Firması

Karaoğlan

FİLMİN KONUSU:

1238 yılında Camoka’nın önderliğindeki Moğollar'ın ordusu Anadolu kapılarına dayanmıştır. Bu büyük istilaya karşı harekete geçen Türk devletleri bir birlik oluşturmaya ve beraber savaşa girmeye karar verirler. İlk adımda Çise Hatun'un Altın Orda devletine gelin olarak verilmesi kararlaştırılır. Bu planı öğrenen Moğollar, birliğin oluşmasını en baştan engellemek için Çise Hatun’u öldürmeye karar verirler. Fakat güzeller güzeli Çise Hatun Türk fedaisi Karaoğlan’ın koruması altındadır. Şimdi Anadolu topraklarının kaderi Karaoğlan’a ve onun çevresindekilere bağlıdır. Güzeller güzeli Bayırgülü, kılıç ustası Baybora, yaman savaşçı Balaban ve Karaoğlan’ın akıl hocası Çalık, bu şanlı destanın kader ortağı olacaklardır.

Hakan Karahan'ın Baybora karakterini canlandırdığı film, Karaoğlan çizgi romanlarının günümüz teknikleriyle yeniden sinemaya uyarlandı. Filmin yönetmenliğini Kudret Sabancı üstlenirken, oyuncu kadrosunda Volkan Keskin, Özlem Yılmaz, Müge Boz ve Hasan Yalnızoğlu gibi isimler yer aldı.

BAYBORA KİMDİR?

Karaoğlan’ın bebekken yitirip birkaç yıl önce Bizans elinde bulduğu babası… Adını duyan tüm sultanlar, hanlar, krallar saygıyla bir doğrulurlar. Acunun en iyi kılıç kullanan yiğidi derler. Karaoğlan onunla, Baybora oğluyla övünür.